Psikiyatri ve psikoterapide sık sorulan sorular ve cevaplar Kayseri Uzman Psikiyatrist Doktor Dr. Şaban Karayağız kişisel web sitesinde.

Sık Sorulan Sorular

TMS tedavisi yan etkisi en az olduğu bilinen psikiyatrik tedavi yöntemleri içerisindedir. Mr prensibi ile çalıştığı için etkisi ve kullanılabilirliği yıllardır kanıtlanmıştır. Ayrıca tedaviye dirençli veya ilaç yan etkilerinin çok olduğu hastalarda yüksek etkinliğe sahip olduğu pekçok çalışma ile kanıtlanmıştır.
Psikiyatri uzmanı tıp fakültesini bitirdikten sonra tus sınavı ile ruh sağlığı alanında 4 yıl eğitim alıp uzman olmaya hak kazanmış kişidir. Psikolog ise 4 yıllık lisans temel eğitimini almış kişidir. Psikolog da sonrasında yükseklisans ve klinik doktora yaptığı taktirde dr kilinik psikolog ünvanını alabilir.
Psikiyatri online görüşme sonrası gerekli ise ilaç yazabilir.
Psikoterapi temel özü konuşmaya dayanan tedvi şeklidir. Uzman psikolog uzm pdr ci ve psikiyatri uzmanı uygulayabilir. Çeşitli ekoller bu alanda vardır.
Psikiyatri doktoru ; ruhsal hastalıklar sınıfına giren depresyon panik atak okb, kygı bozuklukları duygudurum bozuklukları, travma sonrası stres bozuklukları, yas süreci ve danışmanlık hizmetleri verebilir.
Klinik psikiyatri diye genel ayrı bir kavram yoktur. Psikiytrist eğitimi boyunca klinik vakalar üzerinde çalışmış ve bu konuda bilgi sahibi olmuş kişidir. Ancak klinik psikolog kavramı vardır. Bu alanda en az yükseklisans düzeyinde eğitim almış kişi bu ünvanı hakeder.
Terapist danışanın tedavisinde uygun ekole göre terapi yapan kişidir. Bu terapi sürecini psikiyatri uzmanı, klinik psikolog ve klinik alanda eğitim almış pdr ci yapabilir.
Gevher Nesibe Mah. Gök Geçidi Erdem Plaza No:17/19 Kocasinan/Kayseri adresinde klinik mevcut.
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Kayseri psikiyatri doktoru
Şaban Karayağız'ın verdiği hizmetler.

Kayseri Psikiyatri Doktoru Şaban Karayağız

Kayseri Psikoterapi
Psikoterapi Psikoterapi Hizmeti
Kayseri TMS Tedavisi
TMS Tedavisi TMS Tedavi Hizmeti
UV (Parlak Işık) Terapisi
UV (Parlak Işık) Terapisi Parlak Işık Terapi Hizmeti
Kayseri EMDR Terapisi
EMDR EMDR Tedavi Hizmeti
Kayseri Nörofeedback Tedavisi & Egzersizleri
Nörofeedback Nörofeedback Hizmeti
Kayseri Cinsel Terapist, Terapi (Seksofonksiyonel Terapi)
Cinsel Terapi Seksofonksiyonel Terapi Hizmeti